
Участь в засіданні круглого столу: “Проблемні питання зрошення фермерських господарств”
Сьогодні, 11 квітня 2025 року представники Експертно-навчального центру прийняли участь в засіданні круглого столу: “Проблемні питання зрошення фермерських господарств” організованого Всеукраїнським Конгресом Фермерів (далі - ВКФ) у партнерстві з міжнародною гуманітарною організацією Mercy Corps за фінансової підтримки Фонду Говарда Г. Баффета.
Серед запрошених на даному заході були присутні представники Комітету з питань аграрної та земельної політики ВРУ, Комітету з питань екологічної політики та природокористування ВРУ, Міністерства аграрної політики України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, Державного агентства водних ресурсів України, голови ОВК різних областей України, експерти, фермери, представники ОМС.
Головна тема даного заходу – це питання проблеми взаємодії фермерів та центральних органів виконавчої влади, пошук та долучення донорів.
Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас ВИСОЦЬКИЙ повідомив про готовність співпраці та діалогу, адже 25 березня 2025 року Кабінет Міністрів України затвердив Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року, що визначає стратегічні напрями модернізації зрошувальних систем, розширення площі зрошуваних земель та впровадження сучасних технологій для ефективного використання водних ресурсів. Перший заступник Голови Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Тарас КОТ доповів про проблеми передачі меліоративних систем організаціям водокористувачів та шляхи їх вирішення.
Були підняті наступні питання:
- Єдиний напрям політики двох міністерств (Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України);
- Інструмент енергосервісу для економії електроенергії;
- Створення локальних накопичувачів води для зрошення зва відсутності великих джерел;
- Ініціювання змін до деяких норм Законів стосовно ПДВ при передачі меліоративної мережі та «Оцінки впливу на довкілля" (ОВД) при влаштуванні краплинного зрошення на площах більше 20 гектар.
Захід пройшов цікаво й інформативно. Бажаючі мали змогу отримати відповіді на свої запитання, внести пропозиції для покращення співпраці сільгоспвиробників, водокористувачів та центральних органів виконавчої влади.